Plastikust süstiminevormimismaterjalid viitavad survevaluprotsessis kasutatavatele plastist toorainetele. Neid saab peamiselt jagada kahte kategooriasse: termoplastid ja termoreaktiivsed plastid.
1. Polüetüleen (PE): PE on termoplastne survevalumaterjal. Sellel on suurepärane kuumakindlus, keemiline korrosioonikindlus ja mehaanilised omadused, seetõttu kasutatakse seda sageli plastpakendikilede, kottide, pudelite jms tootmisel.
2. Polüpropüleen (PP): PP on ka termoplastiline survevalumaterjal. Tänu heale mehaanilisele vastupidavusele, kulumiskindlusele ja keemilisele vastupidavusele kasutatakse seda laialdaselt autotööstuses, plastmahutites ja kodumasinate tööstuses.
3. Polüvinüülkloriid (PVC): PVC-l on hea elektriisolatsioon, ilmastiku- ja lahustikindlus ning seda kasutatakse tavaliselt ehitusmaterjalide, juhtmete ja kaablite ning veetorude valmistamisel.
4. Polüstüreen (PS): PS-i kasutatakse laialdaselt plasttopside, mänguasjade ja isolatsioonimaterjalide valmistamisel tänu oma suurele läbipaistvusele, mehaanilisele tugevusele ja elektriisolatsiooniomadustele.
5. Polükarbonaat (PC): PC-d kasutatakse sageli prillide ja autoosade tootmisel selle suure tugevuse, suure jäikuse ja suurepärase kuumakindluse tõttu.
6. Polüamiid (PA): PA-l on head mehaanilised omadused, kulumiskindlus ja lahustikindlus, seetõttu kasutatakse seda sageli hammasrataste, laagrite ja muude osade valmistamisel.
7. Polüuretaan (PU): PU on termoreaktiivneplastist süstiminevormimismaterjal. Kulumiskindluse, õlikindluse ja lahustikindluse tõttu kasutatakse seda sageli sõidukite vedrustussüsteemide ja tihendite valmistamisel.
8. Polüeetersulfoon (PES): PES on suure jõudlusega termoplastne survevalumaterjal, millel on suurepärane temperatuurikindlus, mehaanilised omadused ja isolatsiooniomadused. Seda kasutatakse sageli meditsiiniseadmete ja elektroonikaseadmete valmistamisel.
9. Polüetüleentereftalaat (PET): PET-i kasutatakse selle hea läbipaistvuse, tugevuse ja kuumakindluse tõttu sageli toidupakendite pudelite ja kiudude tootmisel.
10. Polütetrafluoroetüleen (PTFE): PTFE-d kasutatakse laialdaselt mittenakkuvate pannide, tihendite ja muude toodete valmistamisel tänu oma suurepärasele kuumakindlusele, korrosioonikindlusele ja elektriisolatsiooniomadustele.